Akademicki Zespół Szkół - Akademicki Zespół Szkół

Organizacja szkoły

1. Organizacja roku szkolnego jest zgodna z organizacja roku szkolnego szkół publicznych.
  2. Szkoła pracuje systemem jednozmianowym pięć dni w tygodniu.
  3. Lekcje odbywają się w blokach 90 minutowych.
  4. Nauka języków obcych odbywa się w grupach międzyklasowych.
  5. Liczebność klasy nie może przekroczyć 20 uczniów.
  6. Zasady przyjęć do szkoły określa dyrektor szkoły w porozumieniu z Kanclerzem WSM w Warszawie.
  7. O przyjęciu ucznia do szkoły decyduje dyrektor szkoły.
  8. W szkole obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. Zakaz dotyczy uczniów, pracowników szkoły, rodziców i innych osób przebywających na terenie szkoły.
  9. Każda nieobecność ucznia w szkole wymaga usprawiedliwienia przez rodziców (opiekunów).
  10. Wzajemne zobowią zania szkoły i rodziców (opiekunów) ucznia określa umowa zawierana pomiędzy szkołą, reprezentowaną przez dyrektora szkoły, a rodzicami (opiekunami) ucznia. Umowa zawierana jest 1 września na okres jednego roku szkolnego. Niepodpisanie umowy na dany rok szkolny przez jedną ze stron oznacza, iż uczeń nie może kontynuować nauki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie i jest
    obowiązany zmienić szkołę. Umowa nie może zostać podpisana na kolejny rok sz
    kolny w przypadku ucznia powtarzającego klasę nie z przyczyn zdrowotnych .

Szanowni Państwo,
W poniedziałek 23 kwietnia następuje zmiana planu lekcji, w związku z wyjściem uczniów do British Council [wychodzą ci, którzy zadeklarowali chęć i wpłacili wymaganą kwotę].
W tym dniu odbęda sie 3 bloki zajęć.
Basen zostaje odwołany.
Plan lekcji 23/04/2018